Ankara Osmanlı Misk Sabunları
 
Sayfa 1 2 3 4

ACI BADEM SABUNU

İçeriğindeki acı badem sütü sayesinde çok iyi bir makyaj temizleyicisi olup, cildi canlandırır siyah nokta ve sivilcilerin giderilmesinde etkilidir.Cildi nemlendirerek pürüzsüz bir cilde sahip olunmasını sağlar.

ADA ÇAYI SABUNU

Hücre yenilenmesinde etkindir.Antiseptik, antiselülit özellikleri vardır.Derinden temizlik yapar.Aynı zamanda antibakteriyeldir.Cildi sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir.Cildi yeniler,derideki dolaşımı hızlandır,cilt hücrelerinin kanla dolmasına yardımcı olur. Mikroorganizmanın çoğalmasını engelleyen etkisinden dolayı akne tedavisinde ve yara iyi edici olarak, antiviral (virüsün etkisini önleyen) özelliğinden dolayı uçuk tedavisinde faydalı olmaktadır.Saç bakımı kepek oluşumunu engelleyici ve kan dolaşımını artırıcı olarak da kullanılmaktadır.Mantar hastalıklarına karşı da iyidir.Kas ağrılarını giderici etkisi vardır.

ALOAVERA SABUNU

Sivilce ve siyah noktalarda etkilidir.Cilt lekelerini giderir,cildi nemlendirir,pürüzsüz bir görünüm sağlar.Deri üzerindeki egzema,sedef,vitiligo gibi kaşıntı hastalıklarında kullanılır.


ALTIN ÇİLEK SABUNU

Cildi güneşten korumada ve cilt kanseri tedbir olarak deri gerici özelliği olduğundan, yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı olur.Cildi nemlendirir ve parlaklık sağlar.

ARDIÇ SABUNU

Ardıç katran yağı ardıçın özel bir türünden elde edilir. Mantar hastalıklarında cilt kaşıntılarında sedef ve egzamada varis ve ağrılarında uyuz ve benzeri cilt sorunlarında kullanılır.Anadolu 'da yüzyıllardır kullanılmaktadır. Egzama, kaşıntı ve sivilce ,kepeğe, dökülmelere karşı etkili olan bir sabun türüdür.saç dökülmesinde ve deri hastalıklarında, selülit tedavisinde, ayrıca romatizma ve kramplarda tedavi edici özelliği vardır.

ARGAN SABUNU

Var olan kırışıklıklar üzerinde de olumlu sonuçlar veren etkiye sahiptir.Derinin esnekliğini sağlayan özelliğinin yanında , hücre oluşumunu yeniliyen yapısıyla da dikkat çekiyor.Cilt için mükemmel bir besleyicidir.Onarıcı ve yeniden yapılandırıcı özelliklerine ilave olarak sinirleri yatıştıran ve ağrılı şişlikleri, kas gerginliklerini azaltan özelliklere sahiptir.
BALLI İNCİ TOZU SABUNU

  Cilt gözeneklerini temizleyerek genç ve canlı bir görünüm katar. İçerdiği E vitamini ve gliserin ile cildi besler, canlandırır, nemlendirir.Bakım sabunudur. Kuru ve yıpranmış yorgun ciltlerde ve yine yıpranmış ve boyalı saçlarda etkili nemlendiricili saç ve cilt bakım sabunudur. Saç ve cilt için onarıcı özelliğe sahiptir.  Düzenli kullanıldığında  kırışıklık giderir ve cildi nemlendirir.Cildi kuvvetlendirir. Hassas ciltler için birebirdir.Cilt gözeneklerini temizler.
BALLI TARÇIN SABUNU

Bal ve tarçın harmanlanmasından elde edilen bu sabun, içeriğinde ki bal özleri ile sivilcelere, egzamalara, mantar ve diğer deri hastalıklarına karşı iyi gelir. Saç dökülmelerine karşı masaj yaparak uygulandığında etki sağlar. Saçı besler ve güçlendirir.

BERGAMUT SABUNU

Özellikle yağlı ciltler için en uygun sabunlardan bir tanesidir.Cildinize Akdeniz ferahlığı sağlarken kalıcı ve hoş bir koku bırakır.
BIDDIM SABUNU

  Özellikle saç sağlığı için önerilen bu sabun saç dökülmesi, yağlanma, kepek sorunu için idealdir.Saçınızın daha sert ve sık olmasına yardımcı olur.
BİBERİYE SABUNU

  Yağlı ciltler için etkili bir toniktir. Mikrop kırıcı özelliği vardır. Saç ve cildi besler, saç diplerini güçlendirir.Erken saç dökülmelerini önler.Kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.Antioksidan özelliğe sahiptir.Romatizmaya karşı yardımcı,saç dökülmesi ve kepeğe karşı etkilidir.Ayrıca yağ sökücü olarak da kullanılır. Tıraş için de özellikle tavsiye edilir.
BUĞDAY SABUNU

Buğday E,A ve D vitaminlerince zengin olup cildi besler parlaklık verir. İçermiş
olduğu E vitamini doğal bir antioksidandır.Hücreleri besler, yara, yanık, kırışıklık
ve diğer cilt problemlerini azaltmaya yardımcı olur.

BÖĞÜRTLEN SABUNU

Antioksidan özelliği çok güçlüdür.İçerdiği C ve A vitaminleri ile cildi güzelleştirir.Zindelik kazandırarak gençlik aşısı yapar.Düzenli kullanıldığında cilt çatlaklarını yok eder.Yağlı ciltlerde yağ ve nem dengesini korur.

ÇAM TEREBENTİ SABUNU

Çam terebenti yağı çam ağacı reçinesinin buhar distilasyonu yönetmi
kullanılarak damıtılmasıyla elde edilmektedir.Çam terebentin yağı saç
derisine ulaştığında,saç derisinde bulunan kılcal damarlardaki kan akımına
destek verir.Ayrıca doğal yağ dengesinin korunmasına yardımcı olur.
Bu sayede saçta meydan gelen dökülme ve kepeklenmeleri önlemeye yardımcı
olur.Antimikrobiyel etkisi sebebi ile saçö diplerinde meydana gelebilecek mikrobiyel
gelişmeleri de önleyerek saç kırılması e dökülmesini önlemede olumlu etkiler
göstermektedir.

ÇİLEK SABUNU

  Kuru ciltler için etkilidir,ciltteki pullanmayı giderir. Saç ve cildi besler,saç diplerini güçlendirir.Erken saç dökülmelerini önler.Kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.Antioksidan özelliğe sahiptir. Romatizmaya karşı yardımcı,saç dökülmesi ve kepeğe karşı etkilidir.Tıraş içinde tavsiye edilir.
ÇİTLENBİK SABUNU

  Saç derisini nemlendirir.Saç dökülmesini ve kepeklenmeyi önler.Özellikle boyalı saçlarda, saç kremi gereksinimi duyulmadan rahatlıkla kullanılabilir.Şampuana alerjisi olan hassas ciltlerde güvenle kullanılır.Saçlara doğal bir parlaklık verir ve kepeği önler.E-Vitamini sayesinde saçları ve cildi besleyici özelliği vardır.Ayak terlemelerini kesici özelliği vardır.
DAMLA SAKIZI SABUNU

İçeriğinde ki özler sayesinde sakinleştirici özelliği vardır. Canlılık hissi verir, cildi sıkılaştırır ve gençleştirir.

DEFNE SABUNU

  Defne ağacının meyveleri kaynatılarak elde edilen defne yağı ham maddesidir. Derideki gözenekleri açmak için, saçlardaki kepeklenmeye, sivilcelere, egzema, mantar ve deri hastalıklarına karşı kullanılır. Saç köklerini canlandırır ve saçı güçlendirir,kepeklenmeyi yok eder, ölü hücrelerin ciltten atılmasını hızlandırır, sivilce, kırışıklık ve istenmeyen yağlanmaların oluşumunu yavaşlatır. Saç dökülmesi, kuvvetsizliği, kepeklenmesi durumlarında çok iyidir. Terletici ve antiseptik özelliklere sahiptir. Saç ve kafa derisi tedavilerinde işe yarar. Defne yaprağı yağı, cildi yumuşatır ve saç uzamasında etkilidir.Uzun süreli kullanım, cilt ve saç görümünü olumlu yönde etkiler.
ELMA SABUNU

Cilt kızarıklıklarında ve yaralara karşı kullanılır.Çok güçlü antioksidandır.Yağlı ve kepekli saçlarda kullanılması gereken en uygun sabundur.
FESLEĞEN SABUNU

Saçlarınızın daha yoğun ve canlı olmasını sağlar.Saç dökülmeleri ve kırılmalarında kesin çözümdür.Kepeğe karşı etkilidir. Vücut kullanımlarında ter kokusunu önler ve selülit tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır.
FRANSIZ LAVANTA SABUNU

  Lavanta yağı katkılı el ve vücut sabunu her tür cilde etkilidir. Akneli ciltler ve kepekli saçlarda kullanılır. Doğal Lavanta yağının sinirleri yatıştırıcı terapi etkisi bilinmektedir.Lavanta uzun süreli kullanıldığı takdirde sinirliliğin, uykusuzluğun ve depresyonun azalmasında etkili olmaktadır. Bedenin zindeliğini artırır. Zona hastaligi tedavisinde işe yarar. Yaniklara ve sivilcelere, doku çürümelerinde ve saçlara canlilik verir. İltihaplanmayı önleyici, yatıştırıcı ve hücre yenileyicidir.
GÜL YAPRAĞI SABUNU

  Her türlü cilt sorununa iyi gelmesinin yanında, çok etkili bir onarıcıdır. Cilde canlılık kazandırır ve gerginleştirir. Alerji, egzama ve açık yaralara iyi gelir. Makyaj temizler, ciltteki doğum lekelerini giderir. Rahatlatıcı, canlandırıcı ve antiseptiktir. Bedeni dinlendirir. Ruhu da dinlendirir.  Tüm cilt tiplerine önerilir.


 
Ankara Osmanlı Misk Sabunları

Organik Sabun   Misk Sabunu   Sus Sabunu   Saglik Sabunu   Meyve Sabunu